35. oddiel skautiek Každý rok inak

Písal sa rok 1999, keď sa zrodil náš dievčenský 35. oddiel Každý rok inak. Odvtedy sa v ňom vystriedalo množstvo skautiek a vodkýň a tak, ako aj z názvu vyplýva, každý rok sa náš oddiel volal inak. Možno ste niektoré názvy zachytili – Agentky v natáčkach na táčkach, Cesnakové hlavičky, N.I.Č., Legolasove Umpalumpice, Mesačné Kasiopky, StopPárky,… A ani tento rok sme neporušili tradíciu a na 19-tom výročí sme náš oddiel pokrstili. Voláme sa Metánové Biošky.

Momentálne máme štyri fungujúce družiny – Vážky, Hviezdice, Líšky a Kosti a aj super oddielovú radu, ktorá sa stará o program a fungovanie oddielu. Sme skvelá partia, super kamošky, hrdé skautky a snažíme sa byť vzorom pre druhých.

Každý rok sme sa snažili mať nejakú zmysluplnú etapovú hru, no tento rok sme chceli skúsiť niečo nové, čo by nás viac posúvalo vpred a rozvíjalo po každej stránke. Preto sme vymysleli celoročnú oddielovú výzvu, kde sa snažíme posilňovať a rozvíjať všetky oblasti nášho osobného rozvoja – sociálnu, duchovnú, charakterovú, intelektuálnu, fyzickú a emocionálnu,  plus sme pridali aj environmentálnu oblasť. Táto výzva spočíva v plnení menších výziev, ktoré nás nútia vystúpiť z našej komfortnej zóny a tak nás posúvajú vpred. Postupne ich sem budeme pridávať a vy si tak môžete túto našu oddielovú výzvu spraviť spolu s nami.

Rozpis družinoviek

Hviezdice: Štvrtok 18:00 – 19:30

Vážky: Streda 16:30 – 18:00

Bojovnice: Štvrtok 16:30 – 18:00

Plamienky: Utorok 17:30  19:00

Vedenie oddielu:

Oddielová vodkyňa: Katarína Porubčínová

Mail: katka.porub@gmail.com

Tel.: 0904 304 431

Zástupkyňa oddielovej vodkyne: Sára Gurová

 

Mail: sara.gurova@gmail.com

 

Tel.: 0944 008 711

Družiny

Oddielová výzva